Délka trikového švihadla

Dětské švihadlo velikost S
Pro výšku 100-125 cm
Junior švihadlo velikost M
pro výšku 130-150 cm

Klasické švihadlo velikost L
pro výšku 155-175 cm

Švihadlo pro velikost XL
pro výšku 180-220 cm

Délka švihadla

Výška a šířka postavy určuje délku švihadla

konce ruček jsou po výšku ramen, do podpaží - je vhodná délka pro zkušené skokany s naším švihadlem. Dostatečně dlouhé švihadlo vám umožní stát zpříma, držet zpevněný střed těla, díváte se před sebe - ne pod nohy! Švihadlo se začíná zkracovat, až když tuto techniku perfektně ovládáte!
Jak vybrat správnou délku švihadla určuje výška postavy, stejně tak důležitá je i šířka postavy. Pro snazší výběr jsme délky rozdělili do kategorií S, M, L, XL. Pokud vám něco nebude jasné jsme tady, abychom vám pomohli.

Druhy a délky švihadel pro rope skipping

DOUBLE DUTCH 4 M DLOUHÉ ŠVIHADLO

DVĚ PROTISMĚRNĚ SE TOČÍCÍ ŠVIHADLA. dva cvičenci točí, uprostřed další skáče.

Two in the loop - 2 v 1 švihadle

Dva cvičenci skákají v jednom švihadle. Délka švihadla - na vyžádání. rádi vám poradíme. běžná délka 320 cm 

Dlouhé lano 10 m s ručkou

Švihadlo je určené pro 10 - 24 skokanůJe vhodné pro skupinové aktivity, letní kempy...

Ručky a návleky švihadel:

RUČKY švihadel - jsou z certifikovaného českého dřeva, příjemně tvarované, dobře se drží, nekloužou a nepotí se jako plastové. V rukojeti je silikonové kluzné ložisko, dobře se protáčí a netvoří se na švihadle smyčky.ŠŇŮRKY návleků -  jsou buď opláštěná šňůra, opláštěné lanko,  šňůra. rozdíl je ve váze, držení oblouku švihadla a opotřebení. poradíme vám, které je vhodné.
NÁVLEKY švihadel -  jsou vyrobené s co nejmenším použitím tvrdidel plastů. Při stoupnutí na švihadlo se korálky sešlápnou a nehrozí uklouznutí. Švihadlo je vhodné do tělocvičny na parkety, nebo multifunkční povrch. Při dlouhodobém skákání na hrubém povrchu se prodřou pouze korálky, které jsou v těsném kontaktu se zemí. Švihnutí švihadlem je „bolestivější,“ Nutné zachovávat pravidla bezpečnosti. Barevnost si můžete vybrat (viz nabídka korálků). Zátěžové korálky se neprodřou, jsou těžké a vhodné na hrubé povrchy a na posekanou trávu. Pokud vám děti ze švihadla vyrostou, máte možnost poslat k nám samotné ručky a my vám zatavíme nový návlek požadované délky. 

SINGLE ROPE

 Trikové korálkové, nebo kabelové švihadlo délky od 210 cm - do 320 cm Podle velikosti skokana se určuje délka ručky od malé, přes střední po prodlouženou. Je vhodné pro trikové skákání. Umožní rozmanité dovednosti „triky“ i osobám s méně pohyblivým ramenním kloubem. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. V tělocvičně jsou velmi dobře slyšet údery bouchajícího švihadla o zem. Vhodné pro regulaci pohybů skupiny. Švihadla jsou barevná a tudíž dobře viditelná.

2 v 1 TWO IN THE LOOP

Jedno švihadlo pro dva skokany  Délky: 320cm, 330cm, 340cm, Má středně dlouhou ručku. Švihadlo je vhodné pro začátečníky i pokročilé skokany. Při skákání venku nenasákne vlhkost. Je složené z navlečených plastových měkkých korálků. Při stoupnutí na švihadlo se korálky sešlápnou a nehrozí uklouznutí. V tělocvičně jsou znatelně slyšet údery švihadla o zem, což usnadňuje regulaci pohybů skupiny. 

DOUBLE DUTCH

 Dva skokani točí dvěma protisměrně se točícími švihadly, další skáče uprostřed  Délky: 400 cm, 500 cm, Dlouhé korálkové, nebo kabelové švihadlo. Středně dlouhá ručka. Švihadlo je vhodné pro začátečníky i pokročilé skokany.

LONG ROPE

 DESETIMETROVÉ lano s dlouhou ručkou Švihadlo je určené pro dvanácti až dvaceti členný tým skokanů. Lano je opatřené rukojetí přibližně 60 cm. Švihadlo umožňuje pracovat učitelům s větším počtem cvičenců najednou a každému z nich zabezpečit adekvátní roli v týmové spolupráci. Žáci se vzájemně potřebují, což může být velikou motivací.

SPEED SINLE ROPE

 Rychlostní švihadlo lanko, nebo kabel Zmenšená ručka se drží kolmo k tělu. Švihadlo pro skokany, kteří si oblíbili vysokou frekvenci přeskoků v disciplíně rychlostní skákání. Orientační délka švihadla - konce ruček 8-16 cm nad pánevní kostí, nebo po konce žeber. Držení těla je jiné než u trikového skákání. Nemá ložisko.

Zátěžové švihadlo

Trikové korálkové švihadlo, korálky jsou robustnější a větší než klasické korálky, neprodřou se. Je vhodné na skákání na trávě, hrubém povrchu. Doporučujeme je pro cvičence, kteří chtějí posilovat paže.

SPEED BALLS

Tréninkové, posilovací švihadlo pár. krátké ručky, lanko je zakončené balonkem.tréninková pomůcka.